Wyprawa do Kartuz

2018-03-22 11:56:10

W ramach promocji  kultury kaszubskiej w liniewskim środowisku, uczniowie klasy III pojechali na wycieczkę do Kartuz. 23 lutego autobus z liniewskimi dziećmi stanął w miasteczk nazywanym sercem Kaszub.

Oglądaliśmy kościół, który ma dach w kształcie trumny. W podziemiach refektarza klasztoru przywitał nas zakonnik ich codziennym pozdrowieniem „Memento mori”. Zwiedziliśmy Kaszubskie Muzeum – prawdziwą skarbnicę wiedzy o dawnych obyczajach i  zajęciach Kaszubów. Przemiła pani w haftowanej, kaszubskiej bluzeczce w bardzo ciekawy sposób wprowadziła nas w świat bez komputerów, klëk zamiast komórek, diabelskich skrzypiec, burczybasa i bazuny zamiast sprzętu CD.

Każdy namalował kaszubskiego aniołka i wziął na pamiątkę dla siebie lub na podarunek dla mamy.

Na zakończenie wyprawy, udaliśmy się na najpyszniejszą pizzę !!!. Świetnie się tam bawiliśmy w specjalnym placyku zabaw dla dzieci.

To był dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji a przede wszystkim dzień zdobywania wiedzy i mądrości.(pp.ic) <Galeria zdjęć>