Klasy 5 i 6 w Gdyni

2018-05-29 05:58:37

We wtorek – 22 maja 2018r. klasy 5 i 6 wybrały się na wycieczkę do Gdyni. Celem podróży było Akwarium Gdyńskie, Dar Pomorza, nabrzeże portowe oraz obejrzenie filmu „Player One”. Wszystkie cele wycieczki zostały osiągnięte, a uczniowie prócz zdobytej wiedzy i doświadczeń świetnie się bawili.

Odwiedzając Dar Pomorza uczniowie zapoznali się z historią statku, życiem marynarzy. Mogli również porozmawiać z ludźmi morza. Ogromne wrażenie zrobiły na uczniach kajuty oraz pokłady dolne. Z fregaty udaliśmy się do kina. Film okazał się być nie tylko interesujący, ale niósł wraz z treścią ważne przesłanie. Akcja filmu toczyła się w życiu rzeczywistym oraz wirtualnym.  Uczniowie mogli dostrzec różnicę w obu światach i zauważyć wyższość wartości świata prawdziwego nad tym z gier, filmów czy Internetu. Z kolei odwiedziliśmy Akwarium. Tam można było zobaczyć jak wygląda życie w Zatoce Gdańskiej, jak możemy dbać o faunę i florę tego (i nie tylko tego) akwenu. Jako ciekawostkę można było zobaczyć wiele ryb i innych zwierząt żyjących w różnych rejonach kuli ziemskiej. Przy okazji staliśmy się świadkami znaczącej uroczystości, która odbywała się na statku Błyskawica. Przy dźwiękach orkiestry wojskowej, z towarzyszeniem wielu znakomitości odbywało się przekazywanie władzy nad Marynarką Wojenną nowemu dowódcy. Na uczniach największe wrażenie zrobił dźwięk gwizdków towarzyszący wchodzeniu i schodzeniu oficerów na pokład statku.

Podczas całej wycieczki dopisywał znakomita aura, dlatego z przyjemnością można było pospacerować po nabrzeżu portowym. Uczniowie obserwowali również klif, plażę, wzgórze morenowe, horyzont, Półwysep Helski. Ważnymi elementami każdej wycieczki są zakupy oraz smakołyki. U nas też nie brakowało tego elementu. Obiad, lody, popcorn, napoje, pamiątki jak zwykle urozmaiciły wyprawę. (sf) <Galeria zdjęć>