Zaplątania w sieci

2018-10-08 08:21:27

Dnia 01. 10. 2018 uczniowie klas 0- VI  uczestniczyli w programie profilaktycznym Grupy T z Krakowa , poruszającym problem cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa dzieci w Internecie pt „ Zaplątani w sieci.”

Scenariusz powstał przy merytorycznym wsparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego.  W spektaklu ukazano  sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, żeby nie wpaść w sieć uzależnienia oraz  przedstawiono zasady internetowego savoir-vivrẻu. Fascynująca przygoda rozpoczyna się w chwili , kiedy to żółwik Florek natrafia na kompromitujące go zdjęcie w Internecie, pod którym na dodatek widnieje mnóstwo obraźliwych komentarzy. Żółwik jest zrozpaczony. Z pomocą swojej przyjaciółki Malwiny stara się dociec, kto jest sprawcą tego okrutnego żartu. Malwina i Florek wyruszają na poszukiwanie wiedźmy Plotki, gdyż być może ona będzie wiedziała , jak im pomóc. To piękne i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i było okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Pokazano, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas, niekoniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego. Dla młodych widzów przygotowano też niespodziankę- naukę Zumby.

Spektakl „ Zaplątani w sieć” to niezapomniane wrażenie estetyczne oraz pyszna przygoda. (bk) <Galeria zdjęć>