Biblioteka - „Książka to przyszłość”

2018-11-05 11:08:17

Miesiąc październik na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna na początku miesiąca  ogłosiła uczniom takie konkursy jak : konkurs na najlepszego  Czytelnika roku szkolnego 2018/2019, „Świętujmy Niepodległość” dla kl. I – III, „Kwiaty dla Niepodległej” dla kl. IV – VI i konkurs dla kl. VII – VIII i klas III gimnazjalnych pt.: „List do Niepodległej”. Celem konkursów była popularyzacja czytelnictwa, zwiększenie zainteresowania książką, pobudzenie wyobraźni plastycznej i kreatywności dzieci. 29 października uczniowie kl. Va i Vb przedstawili swoim kolegom i koleżankom inscenizację przedstawiającą  krótką historię naszego państwa nawiązując tym samym do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzimy w tym roku. Celem przedstawienia było kształtowanie szacunku do własnego państwa, rozwijanie zainteresowań symbolami narodowymi i kształtowanie postaw patriotycznych. Impreza ta została też połączona z wręczeniem dyplomów i nagród dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursach bibliotecznych.

Wyróżnienia za pięknie wykonane prace otrzymali:

Patrycja Gołuńska i Oskar Rekowski z kl. Va,

Łukasz Szultka,  Nikodem Rekowski i Dawid Wenta z kl. IV,

Nadia Miętka i Marta Mechlińska z kl. I,

Zuzanna Breska z kl. II

Mateusz Wenta z kl. III.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach.(fw) <Galeria zdjęć>