ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Bezpieczne ferie - spotkanie z policjantem

2019-02-08 12:17:41
Zdjęcie

Dnia 07.02.2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów klas1-3 z przedstawicielem Policji w Liniewie  aspirantem sztabowym panem  Danielem Krzymińskim na temat-  „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”.

     Dyrektor Zespołu Oświatowego w Liniewie pan Zbigniew Werczyński przywitał gościa, a zarazem wspomniał o zbliżających się feriach.

 Policjant przypomniał o  różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił też zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegł  przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i jeziorach, a także ostrzegł przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusz udzielił również  wskazówek w jaki sposób bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Przypomniał także uczniom o noszeniu odblasków podczas  zimowej pory roku oraz o tym, jak ważna w sytuacjach zagrażających życiu jest znajomość  numerów alarmowych. Dzieci z zainteresowaniem  i  uwagą słuchały rad i wskazówek policjanta. Spotkanie zaowocowało zgłębieniem wiedzy o zasadach bezpiecznej zabawy zimą.

      Następnie pan dyrektor podziękował wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego „Bezpieczne ferie zimowe”, do którego dzieci przystąpiły licznie. Łącznie wpłynęło 46  prac, wykonanych różnymi technikami. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznego wypoczynku podczas zabaw na świeżym powietrzu. Komisja konkursowa wyróżniła 17 prac plastycznych, a autorzy najbardziej pomysłowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

     Wszystkim uczniom  życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Dziękujemy Rodzicom uczniów klas I-III za ufundowanie nagród.(ib) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier