ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

Wycieczka klasy 3 do Torunia

2019-06-15 10:03:47
Zdjęcie

W słoneczny, czerwcowy poranek uczniowie klasy trzeciej wspólnie  z rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Torunia.

Droga minęła nam bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy. Po przyjeździe na miejsce spacerowaliśmy z naszym przewodnikiem po przepięknych uliczkach tego miasta. Zwiedziliśmy między innymi ruiny zamku krzyżackiego, Dom Mikołaja Kopernika, Piernikową Aleję Gwiazd, Katedrę Świętych Janów, Ratusz, Stary Rynek, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz Dwór Artusa. Sporo śmiechu i zabawy dostarczyła nam Krzywa Wieża- każdy uczestnik wycieczki chciał prosto stanąć przy jej ścianie; niestety- nikomu się ten wyczyn nie udał.

Kolejnym celem wycieczki była wyprawa w „kosmiczną podróż” w Planetarium. Moi  wychowankowie mieli okazję poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę na temat gwiazd, galaktyki i wszystkiego, co wiąże się z astronomią. Odpowiednie nagłośnienie i wspaniała muzyka tworzyły wyjątkowo kosmiczny klimat.

Następną   atrakcją wyjazdu była niezwykła lekcja w Muzeum Piernika. Jest to urocze miejsce przepełnione historią Torunia, pachnące słynnymi na całym świecie piernikami. W czasie zajęć zobaczyliśmy jak pieczono pierniki 500 lat temu; mogliśmy też własnoręcznie wyrabiać ciasto, formułować je, a po wyjęciu z pieca zabrać jako wspaniałą pamiątkę z Torunia.

   Po dniu pełnym niezwykłych atrakcji i wrażeń wróciliśmy do Liniewa. Dziękuję Rodzicom klasy trzeciej za udział i tworzenie wspaniałej  atmosfery na wycieczce (ib) <Galeria zdjęć>

 

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier