ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

101 rocznica Odzyskania Niepoldegłości

2019-11-12 11:27:26
Zdjęcie

W dniu dzisiejszym cała nasza społeczność szkolna zebrała się na Sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować 101-szą  rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczysty apel z tej okazji przygotowała klasa 7 b wspólnie z nauczycielami. Jak zwykle bardzo ładna oprawa słowno-muzyczna oraz scenograficzna towarzyszyła temu podniosłemu wydarzeniu.

W tym dniu obowiązywał w szkole strój galowy, każdy z uczniów udekorowany był biało-czerwonym  kotylionem.

Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli wydarzenia z historii naszego kraju, od roku 1772, aż do roku 1918, w którym to Polska odzyskała niepodległość, przeplatając je wierszami i pieśniami patriotycznymi. Z tej okazji uczniowie przypomnieli również historię powstania Pieśni Legionów, która z czasem stała się hymnem naszego kraju. Na zakończenie Dyrektor zachęcił wszystkich, aby w dniu 11 listopada wywieść na budynkach, w których mieszkamy, flagi narodowe jako wyraz postawy patriotycznej.

Po uroczystym apelu uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zapalili znicz pod tablicą poświęconą pamięci kpt. Kazimierza Starkowskiego, zamordowanego w roku 1940 przez NKWD w Katyniu. To dla uhonorowania pamięci, którego posadziliśmy okazały dąb kolumnowy, biorąc udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Ok godz. 11.00 ponownie zebraliśmy się, aby dokładnie o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Tym razem wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu, włączając się w akcję ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pn. Szkoła do Hymnu. Do  akcji włączyły się również nasze przedszkolaki, którw wspólnie wychowawczynią, w dużym skupieniu zaśpiewały Hymn. Według oficjalnych danych byliśmy jednymi z 19 tysięcy uczniów i nauczycieli biorącymi udział tym doniosłym wydarzeniu.(zw) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier