Warcabowe zmagania klas 1-3

2020-03-10 09:17:01

Tradycją naszej szkoły stała się coroczna rywalizacja uczniów klas 1-3 w grze w warcaby, która rozwija koncentrację, cierpliwość i samodzielność w podejmowaniu decyzji. Jest również doskonałym treningiem pamięci co więcej pobudza i rozwija u dziecka myślenie abstrakcyjne. Bardzo ważne jest również to, że dziecko podczas gry uczy się uczciwości - fair-play. W tym roku 5 marca po raz kolejny uczniowie z klas 1-3  przystąpili do konkursu i zaprezentowali wspaniałą formę intelektualną a zarazem pokazując, że potrafią myśleć logicznie i sprytnie działać.Do konkursu  przystąpiło 12 uczniów, którzy pomyślnie przeszli eliminacje klasowe ( Zosia Koprek, Marta Swebodzińska, Filip Nadolny z klasy Ia; Tomasz Wenta, Aleksander Nierzwicki, Klementyna Klonowska z klasy Ib; Paweł Chamier –Gliszczyński, Cezary Stolc, Paweł Lukowicz z klasy II; Michalina Graczyk, Nikodem Lorbiecki, Mateusz Okrój z klasy III. Wszyscy zawodnicy walczyli „każdy z każdym”

Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zdobył uczeń klasy II Paweł Chamier- Gliszczyński

II miejsce uczennica klasy Ia Marta Swebodzińska

III miejsce zdobył uczeń klasy III Mateusz Okrój

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki, a zwycięzcy medale, które wręczył dyrektor Zespołu Oświatowego pan Zbigniew Werczyński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy Rodzicom klas I-III za ufundowanie nagród. Do zobaczenia za rok! (ib) <Galeria zdjęć>