ZO Liniewo

Adres: ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, woj. pomorskie
Telefon/Fax: (0-58) 687-80-35

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ BARBARĄ KOSMOWSKĄ

2021-12-03 09:11:28
Zdjęcie

  2 grudnia 2021 r. uczniowie klas 5 i 6 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu on-line z wielokrotnie nagradzaną pisarką Barbarą Kosmowską zorganizowanym przez p. Magdalenę Komór, moderatorkę Dyskusyjnego Klubu Książki z biblioteki w Stróży (województwo łódzkie).

  Pani Barbara mieszkająca w Bytowie to znakomita polska powieściopisarka, poetka, literaturoznawca oraz autorka słuchowisk dla dzieci i młodzieży. W swoim dorobku ma powieści dla dorosłych oraz książki dla dzieci. Nazywana jest mistrzynią psychologicznych portretów. Jej powieści mówią o świecie nieidealnym, o zwykłych ludziach i często bardzo trudnych sprawach. Pisze o drzemiącej w każdym człowieku potrzebie przyjaźni, miłości i akceptacji. Uczniowie klas 5 i 6 zapoznali się wcześniej z fragmentami lub całymi utworami p. Kosmowskiej, m.in. „Pozłacana rybką”, „Dziewczynką z parku”, dlatego czekały z niecierpliwością na rozmowę z autorką.

  Uczestnicy wirtualnego spotkania mogli się dowiedzieć, jak przebiega proces twórczy pisarki, skąd czerpie pomysły (to pytanie Mateusza Ł. Z klasy 5), na co zwraca uwagę w trakcie pisania powieści, jakim była dzieckiem. Mogli również przekonać się o blaskach i cieniach współpracy z wydawnictwami. Dużo uwagi poświęcono nowej publikacji – zbiór opowiadań dla dzieci pt. „Pięć choinek, w tym jedna kradziona. Opowieść świąteczna”. Nie zabrakło przy tym wspomnień pisarki dotyczących świąt z czasów jej dzieciństwa. Uczniowie zyskali kilka dobrych i życzliwych rad na własną drogę pisarza książek.

  Godzinne spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z pisarką z Pomorza, która dała się poznać jako serdeczna, sympatyczna, pogodna i skromna osoba. Na bieżąco odpowiadała na pytania zadawane na czacie. Chętnie opowiadała o sobie i swojej pracy.

  Uczniowie z całą pewnością zapamiętają to wydarzenie i tytuły kilku książek, niektórzy już wypożyczają powieści pani Kosmowskiej.(wb) <Galeria zdjęć>

 

Copyright © by Zespół Oświatowy w Liniewie. Code by Paweł "Agares" Łuczkiewicz, Graphics by Patryk "Viper" Weier